Zagrozenia zwiazane z uzaleznieniem od komputera

Rozwój współczesnych technologii, w ostatnim Internetu sprawia, że własne działanie zdobywa nowego wymiaru. Pewne czynności stoją się dla nas gładsze oraz bliższe w wykonaniu. Z pozostałej jednak strony pragniemy istnieć szczególnie ostrożni, ponieważ komputer, z którego właśnie często sięgamy, może być się dla nas zagrożeniem.

Wtedy nie żart, ale fakt. Coraz popularniejszym problemem staje się uzależnienie od komputera, który pracuje w pewnym momencie człowiekowi kontrolę nad jego istnieniem, zmuszając daj do spędzania przed nim jeszcze więcej czasu. Na szczęście w dobie, gdy jeszcze więcej kobiet jest na uzależnienie od komputera leczenie stoi się i jeszcze bardziej modne. Jest jeszcze dobrze ośrodków ( u mnie w Krakowie ), w których osoby zależne od niedawna przekonują się pochodzić ze zdobyczy cywilizacyjnej, jaką jest Internet, zachowując nad nią całą kontrolę.

Jak wygląda terapia? Otwiera się ona z uświadomienia pacjentowi, że jego podporządkowanie jest szczególne i rzeczywiste, zaś nie gdy to zwłaszcza jest w pamięci pacjentów- wymyślone przez najbliższych. Właśnie w okresie, kiedy pacjent uświadamia sobie swoje uzależnienie, ma się do drugich kroków terapii. W pracy gromadzą się one na myśli poprawnego korzystania z komputera i Internetu. Na czym wtedy polega? Bardzo korzystne jest ustalenie specjalnego dzienniczka, a dodatkowo układanie szczegółowych planów dnia. Programy te tak muszą przestrzegać inne absorbujące czynności, w owym sezon poświęcony na codzienną porcję stylu i skuteczny wypoczynek.

Uzależnienie od komputera to wielki problem, który oddaje się między innymi pobudzeniem psychoruchowym, obsesyjnym myśleniem, czy wycofaniem. Z obecnym pełnym osoba uzależniona potrafi sobie poradzić, jeśli znajdzie profesjonalne wsparcie.