Zaburzenia psychiczne w chorobach somatycznych

Cyklotymia jest przekazywana, jak małe zaburzenie psychiczne, określane podobnie jako stan depresyjny, który zawsze ciągle nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość bardzo się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na dokładnym zaprezentowaniu, czym stanowi przedstawiona anomalia psychiczna. Zaczynając to od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Potrafi być elementem kierującym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej stwierdzenie jest dodatkowe zawsze w ważnej a trzeciej części życia człowieka, łączy się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu i realizuje do całej destabilizacji w życiu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna stać już poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie ostatnie stricte leczenie farmakologiczne, odpowiednie do środka leczenia depresji, bowiem podawane leki będą uznawały głównie zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zapadnięcie na cyklotymię cechuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją rozdzielić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą występują się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i motywy z koncentracją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku oraz minusa wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne wyobraźni i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry humor, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności jasnego myślenia, kłopoty z kolekcją uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy i entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Wada ta wciąż pojawia się u osób, które pozostają na dwubiegunowość. Poza tym pomysł pamiętają dodatkowo takie elementy jak wysoki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, kiedy również też stresujące sytuacje. Też dużo intensywny nacisk są też wykształcenie i miejsce, w której zajmują potencjalnie chorujące osoby.