Wyposazenie gastronomii zakopane

Choć “mała gastronomia” z firmy brzmi raczej dobrze i niegroźnie, to trzeba wiedzieć, że nawet najmniejszy sklep nie obędzie się bez podstawowych sprzętów, które trochę kosztują. W co inwestować, a z czego rezygnować Oto mały poradnik dla młodej kawiarni:

 

1. Ekspres ciśnieniowy – nawet do najładniej urządzonej kawiarni nie przyjdą klienci, jeśli kawa nie będzie smaczna. Ekspres to podstawa a nie warto na nim dbać, jednak czasem ukrywa się kupić dobry, używany sprzęt.
2. Witryna chłodnicza – klienci chętniej kupują ciasta, jeżeli będą postrzegać, że wyglądają smacznie i kusząco zza witryny. Warto ustawić ją blisko kasy, to użytkownicy będą kupować chętniej.
3. Stoły i stoliki – to tak podstawa. Mały lokal nie potrzebuje znacznej dawki mebli, więc tutaj możesz zaoszczędzić.
4. Talerze i sztućce – obowiązkowo! Wybierz takie, jakie nie będą zmieniać się w zmywarce.
5. Młynek do kawy – świeżo zmielona kawa to substancja!
6. Lampy – koszt duży, jednak dobrych lamp nie trzeba będzie podawać, a później nie będziesz więcej inwestować.
7. Piec – do pieczenia ciast rzecz jasna. I do pieca przydadzą się oczywiście foremki na wypieki.
Mała gastronomia urządzenie to aczkolwiek nie tylko wymienione wysoce sprzęty. Niektóre kawiarnie oferują także śniadania, to może sprawić się patelnia grillowa lub grill elektryczny do zapiekania przepysznych tostów. Duże są oraz elementy wystroju, a przy małym domu nie warto szaleć przy zakupach, bo pomieszczenie będzie przytłoczone. Czasem wystarczą odpowiednie meble, które same stanowią ozdobę, do ostatniego wszelki tematyczny obraz czy zdjęcia i ewentualnie menu w popularnej ramce. Minimalistyczny wystrój przy małym mieszkaniu to sprawa kluczowa. Przydałby się także stojak na wieszaki, natomiast jeśli zależy nam na głębszej przestrzeni, można po prostu zawiesić na przeszkodzie ładne haczyki, w ostatni zabieg kurtki nie będą zajmować drugiego miejsca. Warto wspominać o tym, że sporą część sprzętów możemy po prostu odkupić, trzeba ale zawsze skontrolować stan używanych rzeczy.