Uzaleznienie od komputera bibliografia

Komputer był się praktycznie nieodłączną częścią dobrego życia. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej poruszany stanowi temat uzależnienia, szczególnie młodych osób, nie ale od gier komputerowych, ale też ogólnie z życia online.

Jeśli rodzina nie zauważy pierwszych objawów uzależnienia, może objawić się, iż w konkretnym etapie potrzebne jest wykorzystanie spośród rady specjalisty. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy uzależnienie przybierze skrajną formę – młoda osoba całkowicie przestaje opuszczać spokój również nie chce nikogo wpuścić. Terapia szokowa nie istnieje w takim wypadku wskazana. Ekspert w takim przypadku próbuje uzyskać zaufanie pacjenta poprzez łączenie się z nim poprzez internet. Stopniowo namawia przywiązanego do wystąpienia ze własnego pokoju. Terapia nie jest przyjemna w takich przypadkach, więc warto sprawić, by leczenie uzależnienia od komputera bynajmniej nie było konieczne.

Zdrowe mienie z internetu – w konkretnych porach natomiast w danym celu pozwala odzyskać kontrolę nad czasem. Warto monitorować czas spędzany przed komputerem, ponieważ stanowi zatem urządzenie, które posiada całkowicie pochłonąć uwagę użytkownika. Niezbędne istnieje również spędzanie czasu z prawdziwymi ludźmi – poza siecią komputerową.

Warto dać sobie rzecz z tego, że siecioholizm nie różni się daleko z nowych rodzajów psychicznych uzależnień. Stopniowe zmniejszanie czasu przed komputerem i bardziej efektywne jego wykorzystanie pozwala odzyskać kontrolę nad innym mieszkaniem.

Warto także mieć o tym, że takie uzależnienie często jest konsekwencją problemów w projektowaniu więzi z własnymi ludźmi. Świat wirtualny, w którym pracownik jest anonimowy, wydaje się wtedy bardzo atrakcyjni. Bez pomocy specjalisty pewno żyć trudno poradzić sobie z emocjami, a nie należy wstydzić się prosić o ochrona.
Źródło: gabinetyszansa.pl