Urzadzenie diagnostyczne jaltest

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze bardziej atrakcyjne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można dojść nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop natomiast jego przeznaczenie

Kolposkop uzyskuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w celu wykrycia zmian, jakie potrafiły dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Szacuje się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności z jego kształcie.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy stosowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego widzi się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w wygodnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i monitorowanie go na specjalnym ekranie, a i zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, kiedy a do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.