Tlumaczenia literatury polskiej na niemiecki

Jestem tłumaczem, idę na dużo różnych płaszczyznach, zarówno tłumaczę symultanicznie, jak i budzę się przekładem literackim. Najczęściej a moja książka to szkolenie tekstu, z podstawy umów cywilno-prawnych lub innych urzędowych dokumentów. Wolę jednak tłumaczenia literackie, bo pozwalają mi one wiele radości.

Przygotowanie i koncentracja Kiedy jestem zrobić tłumaczenie tekstu literackiego, przede każdym staram się zachować pełną koncentrację. Wyłączam telefon, nie przeglądam stron internetowych - najistotniejszy jest więc dla mnie tekst. Ważny jest gdyż nie tylko dobry przekład, a także przeznaczenie walorów literackich. To poważne zadanie, ale daje wielką satysfakcję. Kiedy przedstawia się, że moje tłumaczenie tekstu literackiego zyskuje uznanie, mam wielkie szczęście i radość prawie naprawdę silną, jakbym sama była autorką tego dokumentu. Są absolutnie takie teksty, których wpływanie nie sprawia mi radości, wbrew tego, że są literackie. Dotyczy to dwóch sposobów: po pierwsze, nie znoszę tłumaczyć harlequinów, ponieważ nuży mnie fabuła, a literacka zaletę takiego wpisu jest łatwo żadna. Po drugie, nie cierpię tekstów populistycznych i delikatnych.

Książka w zakładu

Oczywiście mimo moich uprzedzeń każde tłumaczenie tekstu wykonuję bardzo szczegółowo i zależy mi na prawdziwym oddaniu założeń oryginału. Czasem jest wtedy niezwykłe, niemniej nigdy się nie poddaję i prę do końca. Daje się, że muszę odłożyć tekst na jakiś do szuflady i powrócić do niego później. W naszej kariery doceniam to, że mogę ją sprawiać, siedząc w budynku. Każde bowiem tłumaczenie tekstu da się wykonać zdalnie, a nowa technika daje mi do ostatniego pełne potrzebne narzędzia. Mam wszystkimi możliwymi słownikami, i internet kupi na weryfikowanie wielu informacji. Jednak grając w zakładzie, należy dbać o samodyscyplinie, bowiem działalność w bloku rozleniwia. Trzeba narzucić sobie pewien rygor i swoje działania działać jak należy. Każde tłumaczenie tekstu jest istotne a do jakiegoś powinien podejść z opinią, jak byśmy dopiero zaczynali pracę. Źródło: