Sztuczne zaplodnienie u zwierzat

http://photo-puzzles.pl/comarch-polkas/2016/02/27/system-magazynowy-wms-comarch/

Chęć założenia rodziny często ogranicza się nie tylko z podjęciem uchwale o małżeństwie, jednak także z chęcią posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przykładach z innych przyczyn wykazuje się to niemożliwe i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest rzeczywiście wiele. Pewno obecne być np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo niskie parametry męskiego nasienia. Czasem oraz, mimo wielu badań, oddaje się, że specjalisty nie są w mieszkanie określić przyczyny niepłodności oraz tym jednym zastosować odpowiednich metod jej pomagania. Kiedy inne metody zapłodnienia zawiodą, pary przyjmują się głównie na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które wykonywa się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród ostatniego rodzaju rozwiązania często to korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do naturalnego zapłodnienia. Technika ta zawiera jeszcze wiele kontrowersji, tylko dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest całym rozwiązaniem.

Warto również wspomnieć, że kwalifikując się na taką metodę należy zdecydować lub będziemy pobierać z nasienia naszego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę idealną możliwość. Pierwsza randka u lekarze związana jest ze specjalną ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie odbywało się wcześniej, należy także przynieść ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a ponadto zajmuje jej szereg nowych badań. Natomiast pan pragnie brać zbadane nasienie, gra tym kupuje skierowanie do innego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często ogłaszają się potrzebne także inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przechodzi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny etap to uzyskanie zarówno nasienia mężczyzny, jak również cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu występują zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika daje się do grona kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.