Szkolenie pracownikow na stanowiskach administracyjno biurowych

Mianem dress code mieści się sposób, w jaki należy wykonać stylizację na konkretne spotkanie lub do określonego rodzaju pracy. Jeżeli należy o spotkania, sytuacja wygląda dość prosto. Na profesjonalnie wykonanych zaproszeniach zawsze winna być dana informacja, jakiego ubioru oczekuje się od gości. W dobrym poziomie i oznaką szacunku do właściciela jest przystosowanie się do konkretnego dress code'u, dlatego, jeżeli na zaproszeniu mamy zaznaczone, że dla przykładu dress code to total black, bardzo źle uważanym będzie, jeśli dominująca część naszej odzieży będzie w kolorze innym niż czarny. Jeśli choć na zaproszeniu nie jesteśmy stałe, w jaki forma gospodarz chce, by się ubrali, zawsze daleko jest zrobić strój skromny i lekki.

Nie czyli jest, jeśli szuka o dress code tłumaczeń ustnych. Ogólnie uznaje się, iż osoba zwracająca się tłumaczeniami ustnymi symultanicznymi bądź same konsekutywnymi, powinna stawiać się swoim strojem do ogólnie przyjętych zasad w akcji biurowej. Znaczy to, iż nie tylko swoim zachowaniem i warsztatem bycia, lecz także strojem powinna okazywać klientom szacunek. W istocie ubioru mężczyzn, rzecz jest dość prosta. Dress code tłumaczeń ustnych stanowi obecne garnitur, najlepiej ciemny, ciemne buty i koszula, najlepiej biała, jednak dobrze widziana jest i niebieska i jasnoróżowa, koniecznie z dalekim rękawem. Do tego odpowiadający krawat. Sprawa garderoby osób jest coś bardziej skomplikowana, a z różnej części osoby w jasnym celu mogą sobie na wiele pozwolić. Należy jednak przede każdym pamiętać o tym, że polski poprawiaj nie winien być wyzywający. Dlatego osoby odbierające jako tłumacze, powinny wyposażyć swoją garderobę w następne elementy:

Spódnica – najlepiej granatowa lub czarna, na pewno w stonowanych kolorach i długością minimalnie kilka centymetrów nad kolano, Marynarka – powinna pasować do spódnicy/spodni które założymy, a przede każdym należy zwrócić opinię na ostatnie, lub istnieje daleko dobrana. Nie umie stanowić ani za szeroka ani za wąska. Istnieją tak zwane marynarki over size, jednak miejmy, iż jest różnica między marynarką over size a marynarką o kilka rozmiarów zbyt wysoką, Koszula – tak jedno gdy w sukcesie koszuli męskiej, najlepiej biała, niebieska lub jasnoróżowa, Spodnie – w niniejszym zawodzie, tak samo gdy w jakiejś kolejnej rzeczy biurowej, osoby mogą poszukiwać w spodniach, aczkolwiek powinny więc stanowić spodnie o kroju garniturowym, Szpilki – nie są niezbędne, jednak dodają elegancji. Oczywiście, gdyby nie są za wysokie - optymalna wysokość to około 7 cm.