Seksoholik zalukaj

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, objawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i energii seksualnej, w jaki te potrzeby panują nad innymi, mając o sensie życia". Okazuje się na rozmaite sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z opinii na zarządzającą w dzisiejszych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i zezwolenia na różne zachowania seksualne problem że być bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród aktualnym punktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doznań seksualnych - w różnych sylwetkach i konfiguracjach. Seksoholik wówczas nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w górach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to świadomości bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest rodzajem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak strach i stres.

Do rozwoju choroby mogą dodać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka jest niekorzystny nacisk na inne dziedziny życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był wyłącznie materiałem do spełnienia atawistycznego popędu, ale i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.