Rozwoj technologii telefony

Bardzo silny rozwój technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne są wiele różnych funkcji, które nie tylko zezwalają na ewidencjonowanie sprzedaży, lecz i ułatwiają zarządzanie firmą, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, zezwalają na dużą kontrolę pracy kasjera, jak też kontrolę zapasów magazynowych.

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-optima/Program do zarządzania firmą - Comarch ERP Optima

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, potrafią one rzadko współpracować z wszelkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne chodzą do nieco bardziej trudnych urządzeń elektronicznych niż te sprzed paru laty natomiast tworzą tak złożoną konstrukcję.

Które posiadamy rodzaje kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne liczymy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w projekcie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa sposoby kas cechuje nieco własny zakres możliwości, który jest pochodną ich parametrów technicznych. Traktując jak najprościej, kasy ERC stanowią w kontaktu do kas POS bardzo ograniczone możliwości rozbudowy i formie, a dodatkowo prezentują się ograniczoną myślą i wgranym na pewne oprogramowaniem. Charakterystyczna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a czyli po kilku latach użytkowania, nie jest już na niej mieszkania i łatwo przydaje się do współpracy. Jest nadal jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do kasy ERC jesteśmy zdolność podłączenia innych urządzeń peryferyjnych, w współczesnym też komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z poziomu programu komputerowego – do ostatniego pożądana jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o małych rozmiarach a z niskim zakresem funkcji. Istnieją zatem urządzenia przeznaczone między innymi dla tych klientów, którzy wystawiają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią trochę więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a też czytnik kodów natomiast w ten rób trochę poprawić ich konfigurację. - kasy systemowe – stanowią wyposażenie większych przedsiębiorstw, w których jest sporo stanowisk kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je nazwać komputerami, które są przystosowane do ewidencjonowania obrotów, a jeszcze realizacji kilku innych funkcji, jakie są połączone z magazynowaniem towarów, a także ich sprzedażą.