Planuje ciaze jak sie przygotowac

W terminie, kiedy staramy się z własnym partnerem o dziecko, każdy dzień jest nudnym czekaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i skończyły go, aby jak już powiadomić rodzinę i znajomych o rychłym powiększeniu się rodziny. A często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe tanie w aptece. Ich postępowanie jest bowiem niezwykle praktyczne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (wykonywanego w przypadku wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo surowe w eksploatacji i zarazem bardzo przyjazne, dlatego należy je korzystać zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak toż jak każdych nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych też nie należy używać po upływie terminu ważności. To ponieważ jego pozycje potrafią być zaburzone, a produkt będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na zysk testu ciążowego nie właśnie jego dobre przygotowanie oraz odczekany okres z momentu ewentualnego zapłodnienia. Ważne są i choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w spraw powinny raczej zgłosić się do specjalistę, ponieważ w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do jakiej tak faktycznie nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego przygotowaniu, wyszedł ujemny. Może to świadczyć, że przybyło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ może stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie bogata wykryć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie dobry ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by stanowić dłuższą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy mieć o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne również dla większej swobodzie należy udać się do specjalisty i stworzyć dodatkowe badania. Chociaż w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wystąpić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.