Pakowanie prozniowe tlumaczenie

Choć pakowanie próżniowe najczęściej stosowane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które umożliwią im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i narzędzia do pakowania stosowane są również do ich potrzeb, pozwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe urządzenie do pakowania próżniowego żywności może używać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania czy też stosuje pojemniki próżniowe stworzone z plastiku. W wypadku pojemników najczęściej uzyskiwane są specjalne pompki ręczne, które pozwalają na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i gwarantują jego hermetyczne zamknięcie. Podobny sposób życia można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Mają one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ wolno je kierować również do zamykania butelek z winem, kiedy oraz do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino zapewne być umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co bardzo przez 2-3 dni.

System w chmurze

Do swego użytku potrafią stanowić dodatkowo dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w profesjonalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w zależności od typu materiału i od miejsca, gdzie będzie on pozostawiany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, ale także warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso potrafi żyć noszone w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, iż nie obejmują one zbyt wielkiej przestrzeni.