Osoba wykonujaca tlumaczenie dla firm nie taka prosta do znalezienia

Kiedy w grę wchodzi tłumaczenie dla firm, to wiadomo, że musi być ono wykonane z niezwykłą precyzją i rzetelnością, a wszelkie błędy są totalnie niepożądane. Do takiego zlecenia, jakim jest tłumaczenie dla firm, tłumacz musi się odpowiednio przyłożyć, więc nie może to być pierwsza lepsza osoba – to nie może być, jak to się mówi, człowiek z ulicy.

detektor gazów toksycznychZobacz naszą stronę www

Trzeba bowiem zadbać o jakość, bo przecież jeżeli tłumaczenie dla firmy zostanie wykonane źle, niedbale, z błędami, to właśnie nasza firma będzie wtedy źle postrzegana (np. przez obcojęzycznego klienta, z którym się kontaktujemy pisząc tekst w języku polskim i dając go tłumaczowi do przetłumaczenia)

Gdzie znaleźć osobę, która z pełną odpowiedzialnością i gwarantując wysoką jakość wykonanej pracy wykona tłumaczenie dla firm? Cóż, najlepiej szukać w agencjach tłumaczeniowych, które szczycą się wysoką jakością swojej pracy. Gdzie takich szukać? Trzeba przejrzeć wszelkie możliwe rankingi branżowe, z pewnością coś takiego jest, bo przecież gdzie biznes, tam i rankingi.

Osoba, która wykonuje tłumaczenie dla firm, może zostać również nam polecona po znajomości… Być może zaprzyjaźnione firmy, z którymi współpracujemy, znają odpowiednią do tego zadania osobę? A jeżeli nie firmy, to może osoby prywatne?  Z pewnością człowiek, dla którego tłumaczenie dla firm z zachowaniem najwyższej jakości wykonywanego zlecenia, gdzieś tam jest, zapewne nawet w naszym bliskim otoczeniu, przecież języki obce to dziś niezwykle modna branża, a ludzie, którzy się nią zajmują, wiedzą, że wykonując swoją pracę najlepiej jak tylko potrafią, budują sobie renomę i rozszerzają bazę potencjalnych przyszłych klientów.

Jeżeli już znajdziemy osobę, która powie “tak, tłumaczenie dla firm to coś, co zdecydowanie jest moim konikiem!”, to warto pomyśleć o tym, by jakoś ją sprawdzić… Najlepiej na początek nie rzucać jej na głęboką wodę, tylko zlecić tak zwane zlecenie testowe, które później… pokażemy innemu tłumaczowi, zapytując, czy tekst jest napisany poprawnie (oczywiście, nie ujawniamy, że ktoś zrobił dla nas to tłumaczenie dla firmy, tylko udajemy, że to my sami napisaliśmy). Jeżeli okaże się, że owszem, tekst jest napisany poprawnie, to możemy nawiązać z taką osobę współpracę i pogratulować sobie, że mamy w końcu kogoś, kto zrobi dla nas tłumaczenie dla firm.


Biuro Tłumaczeń Lingua Lab
Piastowska 8A, 30-211 Kraków
12 350 59 20
http://www.lingualab.pl