Objawy ciazy 14 tydzien

Z lekcji w grupie, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet a dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, jakie są objawy ciąży. Wiemy, że jako nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, obecne faza zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie wskazany, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, i przede wszystkim mdłości i wymiotów. Tylko za bardzo w to nie wierzymy, jesteśmy ogólnie w stanie czasami przyznać, że umie się zdarzyć przypadek, kiedy kobieta nie ma w zespole skutków ubocznych ciąży. Ewentualnie, iż są one znacznie niskie. Co by się lecz nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że kiedy nie ma okresu a są mdłości, to stanowi, iż niedługo będzie jeszcze dziecko. Co a z starymi, które używają niestandardowe objawy ciąży? I które one umieją stanowić?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa właśnie o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna być tak zwane łaknienie spaczone, które pozwala nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z lekarzem. Koleje w jamie ustnej – czasem zdarza się, że kobietom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich rzeczach potrzebne będą popularniejsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, lecz i u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że dużo pijesz. Po drugie, bowiem na twój pęcherz w powiększonej macicy „siedzi” co chwila 2 kg małego stworka. Raczej nic na owo nie poradzisz, jedynym wyjściem będzie jedynie zaopatrzenie się w określone wkładki higieniczne (takie pampersy dla dorosłych) i częste dążenie do łazienki, ponieważ magazynowanie moczu w połączeniu z kaszlnięciem lub śmiechem może przynieść groźne konsekwencje. Chrapanie – winę za to powstają spuchnięte nozdrza, które nie tylko mogą powodować wrażenie ciągle zapchanego nosa i naturalnych krwotoków, ale także chrapanie w nocy. Nie narzeka przecież tego niemożliwego. Dzięki temu twój mąż, który do tej chwile niemal co noc sprawiał cię swoim pochrapywaniem, zrozumie gdy się czułaś a co przez niego odczuwała. Zmiany skórne – chodzi o inne plamy na brody i szyi oraz o pajączki mogące pojawić się niemal na wszystkim obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego typu zmiany odpowiada melanina, jaka w bezpośrednich warunkach gwarantuje nam dobry odcień skóry (lub jakiś jej poziom), ale jej nadmierne tworzenie w ciągu stanu błogosławionego może sprawić do dziwnych zmian i owoców rodem z najczystszych horrorów. Nie zdobywaj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych okresach ciąży, czy najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne nadmiernie i uciążliwie pojawiają się na osoby, zainwestuj w puder a odpowiednio kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – istnieje aktualne ostatnim szczególnie trudne, iż dodatkowo stresują nas dania innych, iż ciąża to „nowa chwila, kiedy potrafimy się wyspać”.

Same objawy ciąży, te normalne też nie, jak również dodatkowo coraz dużo rosnący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają zapadnięcie w sen. Niestety, prawdopodobnie nie ma sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym wypadku nie wolno ci ratować się lekami nasennymi!). Trzeba próbować się przyzwyczaić. Jednak, oczywiście kiedy również wcześniej, te objawy również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak może, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się i nowe, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Ale bez sensu na ogół, ciąża toż szczególnie dobry poziom bycia kobiety, dlatego nie jest mi nic nowego, gdy tylko życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, miłej i spokojnej ciąży, kiedy również również szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.