Nowoczesne komputery stacjonarne

Często możemy określić w interesach wyposażenie stanowiska kasjera w budowie nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ręcznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej kieruje się w całych marketach i sklepach przylegających do budowy sklepów.

Istnieje w nich dobrze asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy również zamawiane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz robienia transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj ale ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, kiedy mamy do robienia z małym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W formie gdy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a jak rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na kilka albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na dowolnym danym produkcie. W sprawie jeżeli tego wyboru jest niewiele, nie jest przy tym mnóstwo pracy, i prosto jest upilnować wszelkie nowinki w kraju ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony pułap dochodów, wówczas musi korzystać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i używania jej przy każdej transakcji, ma pełny wybór co do rodzaju kasy. W wypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie ma zbyt dużo funkcji, zaś jest dostępny w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to prawa najistotniejsze dla nas w przypadku zakupu kasy i że przez duży pogoda nie ulegną one zmianie.