Nerwica 13 lat

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stawały się częstym tematem w bieżących czasach. Wynika więc ze zmiany naszego myślenia. Obecnie cali jesteśmy szybko a często brakuje nam czasu na odpoczynek, wypoczynek i regenerację. A kiedy rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zazwyczaj są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może trwać i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet delikatne objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację spośród tego, że ich reakcje ciała nie mają właściwie sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle mieszają się z różnymi fobiami. Chory boi się pewnych sprawie, a jego ciało reaguje wtedy w "inny" i nienaturalny sposób. Prowadzi temu błąd motywacji, skłonności do czynienia, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to chorzy często zarzucają się na wywiady ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą strategią w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesie zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można przerwać "błędne koło". Pacjent wraz z psychiatrą analizuje po kolei różne sytuacje z wszystkiego życia, podczas których miał objawy nerwicy. Dzięki temu oddala się jego środek i chory oswaja się z jakimiś sytuacjami. W pewnych przypadkach konieczne jest zarówno leczenie farmakologiczne. A same leki absolutnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zintegrowaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre rezultaty.