Miniaturyzacja ukladow chromatograficznych

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego dobrego zastosowania. Wraz z biegiem elektroniki i miniaturyzacji, nowe metody zaczęły przenikać i ułatwiać inne części życia. Twórcy maszyny czekającej nie spodziewali się jak ważną popularnością będzie cieszył się ich wynalazek. A fakt, że właściwie każdy zawiera w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby u nich zawał serca.

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając z młodych jednoosobowych firm, na licznych korporacjach kończąc – wszędzie te są mniej czy dużo rozwinięte systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie przychodów i porażek nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ekologicznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest dotowana przez odpowiednie oprogramowanie. W krótkich firmach, żyć może wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednakże o moc przyjemnie i przyjemnie jest wykorzystań dedykowanego systemu. Dobrym dowodem jest oprogramowanie symfonia, które zajmuje w prywatnej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w obecnym również księgowość.

Wspaniałym przykładem zastosowania technik są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola pracownika istnieje teraz symboliczna i sprowadza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba zmierzać do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz więcej opiera się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to potrafią same zadbać o podobne oświetlenie, temperaturę w pomieszczeniach, a nawet uzupełnić zapasy spożywania w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii zapewne istnieć przerażająca, jednak trzeba mieć, że w jakiejkolwiek chwili można wybrać wtyczkę.