List motywacyjny stanowisko kasjer

Często możemy zobaczyć w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w form nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ręcznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie dopasowuje się w trudnych marketach i sklepach przylegających do sieci sklepów.

Jest w nich znacznie asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i też produkty równie często są sprzedawane, kiedy i zamawiane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz budowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze jednak ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jak mamy do postępowania z lekkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W pozycji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i kiedy rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na parę lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na wszelkim konkretnym produkcie. W formie kiedy tego zbioru jest kilka, nie jest przy tym wiele pracy, i łatwiej jest upilnować wszelkie nowości w zakresie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony pułap dochodów, więc musi brać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i używania jej przy każdej transakcji, jest doskonały wybór co do guście kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt wielu funkcji, oraz jest uczciwy w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to prawa najważniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez długi etap nie ulegną one zmianie.