Krajalnica do kapusty drewniana

Kiedyś kapustę kisiło się jesienią w popularnych beczkach. W jakimś ceniącym się gospodarstwie domowym była poważna, ręczna krajalnica do kapusty. Cała rodzina brała start w współczesnym dziele. Krojenie kapusty na większości to pierwsze zadanie po te części trzeba było poszatkować. Krajalnica do kapusty była obowiązkowa. Wielka beczka z kiszoną kapustą stała w piwnicach domów oraz umożliwiała rodzinie przetrwanie zimy.

oprawa awaryjna ledOprawy oświetlenia awaryjnego lampy led EX ATEX | GRUPA WOLFF

Teraz znowu powracamy do ostatnich sposobów. Zaprezentowało się, że własnoręcznie kiszona, smaczna oraz ekologiczna kapusta to skarb. Zmienił się tylko gotuj na ostatnie kiszenie. Teraz nie powinien tego robić raz w roku. Okazało się, że kapustę możemy szatkować i ładować do małych pojemników, dużo z glinki ceramicznej natomiast na bieżąco serwować ją do posiłków. Żeby przypominać to wygodnie, łatwo i bezpiecznie dobrze jest tworzyć zgrabny, nieduży sprzęt do jej szatkowania. Taka krajalnica do kapusty już wkrótce będzie zapewne w jakimkolwiek domu.
U mnie teraz jest i znacznie sobie to lubię. Od jesieni do późnej wiosny, raz w tygodniu przygotowuję niewielką porcję poszatkowanej kapusty. 2 główki dzięki krajalnicy w mig wymieniają się w kopczyk poszatkowanych wiórek. Teraz jeszcze sól, trochę wygniatania dłonią, tak żeby wyciąg z kapusty puścił a obecnie można ładować na dowód do słoików. Słoiki noszę w dowolne dosyć ciepłe miejsce (22′ – 23’C) a po trzech, czterech dniach można jeść.
Wiadomo, kiszona kapusta to substancja zdrowia. To witaminy oraz mikroelementy. To zdrowie. Jesz kapustę – będziesz srogi dodatkowo będziesz tryskać zdrowiem.
Rodzina jest zadowolona, posiłki są urozmaicone, i ja jestem dumny, iż w mig mam gotową surówkę do obiadu.
Może również ciut kminku. Przecież kminek tak się lubi z kapustą. Może odrobina tartej marchewki. Niech będzie kolorowo i smacznie.
Odrobina obrazie i teraz się zajadamy, aż się uszy trzęsą.
Kapusta kiszona to stanowi zatem co lubi cała rodzina.
Nie prezentuję sobie interesować się z kapustą, gdy nie krajalnica do niej.