Kasa fiskalna bursztyn blad 30

Do wszelkiego przedsiębiorcy, prędzej lub później przyjdzie czas w którym wtedy będzie potrzebował zaopatrzyć się w walutę fiskalną do prywatnej nazwy. W chwili tej wynika jednak fakt, czy jest ona z razu zdolna do użytku?
Teraz nie, trzeba ją najpierw zainstalować. Instalacja kasy fiskalnej nie jest dobrze taka duża, myślę iż wszystek po przeczytaniu tego artykułu poradzi sobie sam.

Od czego tak trzeba zacząć?
Podstawowym etapem jest absolutnie kupno kasy fiskalnej posnet thermal. Byłoby dobra, że dokonamy to jakiś 3-5 tygodni wcześniej, da nam to zapoznać się tak z obecnym narzędziem również jego szansami. Czas który przeznaczymy na trening z kasą w trybie niefiskalnym ułatwi nam wiele późniejszą rzecz i zaoszczędzi wielu nerwów, nie wspominając już o nerwach naszych klientów.
Jeżeli już nauczymy się z znajomą kasą powinno się najpóźniej jeden dzień przed planowaną fiskalizacją kasy zawiadomić właściwy urząd skarbowy.
Zawiadomienie wtedy silna tak napisać ręcznie.
Po wpisaniu takiego oświadczenia należy zainicjować moduł fiskalny. Można toż zapewne zrobić wcześniej, ale nigdy nie możemy się spóźnić z tą funkcją.
Pomoc tą prowadzi autoryzowany serwis kas fiskalnych. W trakcie wykonania usługi serwisant wypełnia i książkę serwisową, oprócz tego kwota zostaje zaplombowana ołowianą plombą z punktem serwisanta.
Po zainicjowaniu modułu fiskalnego najpóźniej w ciągu 7 dni należy wykonać i złożyć kolejny dokument do bliskiego urzędu skarbowego. Jest to dokument “Powiadomienie Podatnika o Miejscu Instalacji Kasy”. Taki dokument dostarcza serwisant w terminie fiskalizacji nieodpłatnie. Na papieru wpisujemy wszystkie informacje o własnej nazwie i o kasie – jej nr seryjny, unikatowy, podajemy miejsce instalacji oraz datę fiskalizacji i obowiązku.
Warto pamiętać że odpowiedzialność do złożenia takiego dokumentu leży na podatniku. Polecamy i zachować uzyskaną kopie dokumentu.
Po “fiskalizacji” kasy, urząd skarbowy nadaje trzeci numer – ewidencyjny. Numer naniesiony na kasę w twórz były przykładowo markerem wodoodpornym. Dodatkowo wpisywany on jest do książeczki serwisowej w właściwe pole.Taki numer dostaje się zwykle w chwili składania dokumentów o fiskalizacji w urzędzie skarbowym, czasem można kupić go też listem.
Nasza praca uzupełniona przez serwis, stanowi nader ważna. Obowiązkiem każdego obywatela jest utrzymywanie jej w pomieszczeniu używania kasy fiskalnej.