Historia rozwoju firmy ikea

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najlepsze momenty bycia każdej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Stanowi to dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w całym kierunku oraz ponadto w jasny sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie mocno, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serduszka jest możliwe do zrozumienia już w 21 dniu ciąży.

Na startu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi to bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu ważne (całe 6 mm), że będzie bogata je dostrzec w poszukiwaniach USG. Niestety, jeszcze będzie ale za małe, by uznać jego właściwy rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie poczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

ultimaZobacz naszą stronę www

Jeśli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już około 11 tygodnia ciąży, ale jedynie za pomocą specjalnej aparatury, jaka stanowi w stanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na obecny termin – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Był więc wówczas znak dla powiększającego się organizmu dziecka, że dalej nie czas na indywidualne oddychanie, należy za to skoncentrować się na odpowiednim rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w pełni rozwinięte właśnie w momencie porodu. Z tego punktu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dodatkowe w dowolnej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.