Ewidencyjny numer i unikatowy kasy fiskalnej

Każdy, kto ma do czynienia z handlem i usługami zastanawia się nad kasą fiskalną. Czy jest sens? Czy ja muszę mieć taką kasę. Gdy już nasze wątpliwości zostaną rozwiane i wiemy, że taką kasę mieć musimy – powstaje kolejne pytanie. Jaka kasa będzie dla mnie odpowiednia. Zaczynamy szukać w Internecie. I wiemy coraz mniej.
Ja też tak zaczynałam. Stanęłam przed takim dylematem i im więcej czytałam, tym mniej wiedziałam. Zapytałam znajomego specjalistę i wszystko stało się jasne.

Dowiedziałam się, że każda kasa ma dwa numery. Jeden to numer unikatowy kasy fiskalnej. Jest to numer nadany przez producenta urządzenia, który wpisany zostaje do pamięci fiskalnej w trakcie fiskalizacji. Drugi numer to numer ewidencyjny. tym razem jest to numer, który nadany zostaje przez właściwy Urząd Skarbowy. Numer ewidencyjny powinien być na trwałe naniesiony na nasze urządzenie fiskalne , a także zapisany w książce urządzenia. Teraz wiedziałam, skąd na paragonie jakiś dziwny numer. W ten sam sposób dowiedziałam się, jakie urządzenie będzie dla mnie najlepsze.  Kasa novitus mała plus okazała się najbardziej poręczna i funkcjonalne.  Byłam bardzo zadowolona. Spokojnie spełniła wszystkie moje oczekiwania. Mój biznes potrzebował urządzenia fiskalnego,  do którego mogłam również podpiąć inne podzespoły. Okazało się, ze niepotrzebnie bałam się tego, ze nie będę wiedziała, jaką kasę mam kupić. Nabyłam urządzenie i sprawdziłam od razu numer unikatowy kasy fiskalnej. Następnie zaznaczyłam numer ewidencyjny. Moja kasa gotowa była do pracy. Przeszkolenie zespołu zajęło mniej czasu, niż się spodziewałam. Dobra kasa bowiem oznacza, ze pracuje się na niej niejako “intuicyjnie”, że nie mam w niej nic skomplikowanego. Gdy przyszła do mnie koleżanka i zapytała, skąd wiedziałam, jaką kasę kupić, mogłam się tylko uśmiechnąć. Stałam się niemal specjalistką od kas fiskalnych. Dziś wiem, ze kupując taką kasę w Internecie – także otrzymamy fachowe doradztwo i odpowiedź na nurtujące nas pytania.
Wszystko to, co nowe, jest dla nas w pewien sposób “niepokojące”. Ale uczenie się takich nowinek technicznych może przynieść naprawdę niesamowitą radość. Jeśli jest nam coś potrzebne – nie bójmy się.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl