Endometrioza 1 stopnia a in vitro

Endometrioza jest chorobą, na jaką mają tylko osoby. Stanowi wówczas choroba, w jakiej komórki śluzówki macicy obracają się po organizmie i uczą się w pozostałe organy wewnętrzne. Według statystyk na endometriozę choruje co szósta osoba w wieku rozrodczym. Endometrioza najczęściej dochodzi na jajniku. Innymi miejscami gdzie pewno się pojawić, są jajowody, macica, pochwa, jak również pęcherz moczowy czy jelita. Sprzyjającym miejscem do powstania endometriozy są blizny pooperacyjne na dowód po cięciu cesarskim.

W relacje od jej umieszczenia daje różne objawy. Najczęściej przecież stanowi więc ból przed zaś w trakcie cyklu miesiączkowego. Bardzo często spotykanym obrazem istnieje także ból podczas stosunku płciowego lub inne zespoły bólowe w zasięgu miednicy. Bardzo intensywnym powikłaniem endometriozy jest bezpłodność. Procesy zapalne, zrosty zlokalizowane w jajnikach, jajowodach utrudniają proces zagnieżdżenia się komórki jajowej. Docierające do ostatniego schorzenia w pracy hormonów, jajniki dodają się do zwiększonej ilości poronień i dobrego utrzymania ciąży.

Badanie
W poznaniu endometriozy szczególnie istotny jest wywiad z starą. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie badań. Potrzebne jest przeprowadzenie bardzo szczegółowego badania ginekologicznego oraz badanie ultrasonograficzne. Po zdiagnozowaniu choroby następuje leczenie. Może ono prowadzić farmakologicznie lub chirurgicznie. Uzależnione istnieje więc z wielu czynników: wieku chorej kobiety, umiejscowieniu endometriozy, zaawansowania choroby czy uciążliwości dolegliwości bólowych.

Leczenie
Leczenie farmakologiczne polega na podawaniu wystarczającej ilości hormonów oraz sposobów przeciwbólowych. Terapia przy zastosowaniu hormonów uznaje zbyt zadanie wyciszenie czynności hormonalnej jajników i co wewnątrz tym idzie do zaniku ognisk z endometriozą.
Leczenie chirurgiczne liczy na wykonaniu zabiegu operacyjnego, podczas którego wybierane jest ognisko z osobą endometrium lub dużo inwazyjnie wybierany jest jajnik, czy nawet macica. Endometrioza jest chorobą dosyć trudną w leczeniu. Nawet pomimo usunięcia ognisk chorobowych może nastąpić jej nawrót.