Drukarka fiskalna a srodek trwaly

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, ale w prawdzie są to dwa różne dania o kolejnych możliwościach. Drukarki finansowe to dużo rozbudowane kasy fiskalne. W przypadku kas do zarządzania sprzedaży potrzebna jest kasa i sprzedawca, a gdy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer i specjalistyczne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej użytkowane są w środowiskach gdzie bazy towarów są znacznie niebezpieczne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Pomagają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów finansowych i prowadzenie sprzedaży. Ale są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Jedną spośród tych wad stanowi możliwość kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które zajmujemy w ofercie. Stanowi to udogodnienie, dzięki któremu można zapobiec sytuacji, w której w interesie zabraknie jakiegoś produktu. Jeszcze do takich systemów można zapoznać promocje. Nie jedynie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu produktów w pakiecie w ciemniejszej cenie. Prosto z takich drukarek można przygotować wydruk paragonów, a dodatkowo fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z okazją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesie kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych wiąże się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten czas. Rozwiązanie wprowadzane w współczesnym sukcesu kładzie się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w terminie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Większe swobody drukarek fiskalnych zbierają się z wyższą ceną ich zakupu. Obsługa ich istnieje nader ciężka i ciężka ze względu na profesjonalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoce wymienione argumenty mogą stanowić nieatrakcyjne dla średnich przedsiębiorstw lub po prostu nieopłacalne, jednak każdy sam podejmuję decyzje co chce.