Dlaczego warto postawic na oprawy swietlowkowe

Dobrze oświetlony dom nie musi być tylko marzeniem. Jego realizacja staje się przecież coraz łatwiejsza. Dziś możemy korzystać z wielu nowatorskich technik oraz z takich źródeł światła, dzięki którym każde pomieszczenie w naszym domu będzie zapewniać nam odpowiednie warunki pracy. Dla wielu z nas strategicznym miejscem jest kuchnia.

To w tym pomieszczeniu każdego dnia wykonuje się wiele ważnych czynności, tu również dobre oświetlenie staje się wyjątkowo ważne. Niestety, w wielu domach to właśnie odpowiednie oświetlenie kuchni okazuje się największym wyzwaniem. Dlaczego? Wynika to z rozmiarów kuchni oraz z konieczności rozstawiania mebli w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać wolną powierzchnię. Specyficzny charakter kuchni sprawia, że meble oraz sprzęty AGD muszą być tu rozstawione w odpowiedni sposób-nie zawsze zapewniający nam odpowiedni dostęp do światła. W wielu przypadkach maksymalne wykorzystanie wolnej powierzchni w kuchni wiąże się z  ograniczonym dostępem do naturalnego źródła światła, czyli okna. Porozstawiane pod ścianami stoły i blaty kuchenne są też trudne do oświetlenia w chwili, gdy korzysta się z głównej lampy-zawieszonej pod sufitem, w centralnej części kuchni. Przy takim rozwiązaniu niezbędne staje się inwestowanie w boczne źródła światła.

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/program-comarch-cdn-optima-kadry-i-place/ cdn optima kadry i płaceProgram Comarch CDN Optima Kadry i Płace - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Czy można wybrać tańsze i bardziej praktyczne rozwiązanie? Można. W kuchniach rewelacyjnie sprawdzą się oprawy świetlówkowe, które można zamontować w taki sposób, by każde stanowisko pracy w kuchni miało zapewniony dostęp do światła. Wybór tego typu opraw jest coraz szerszy, zatem dopasowanie rodzaju świetlówki do swych potrzeb oraz do rozmiarów kuchni nie jest problemem. Warto też pamiętać o takich walorach, jakimi są trwałość i odporność na wilgoć. W kuchni te cechy świetlówek z pewnością szybko zostaną docenione. Jeśli wybrane zostaną energooszczędne żarówki, można się też dodatkowo cieszyć ekonomicznymi źródłami światła.