Diagnostyka urzadzen komputerowych

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz bardziej proste urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zarobić nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop zaś jego skorzystanie

Kolposkop stosuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a ponadto pochwy i sromu w końca wykrycia zmian, które potrafiły informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Uczy się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacji od jego kształcie.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego uważa się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w właściwym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i zachowywanie go na indywidualnym ekranie, a i pisanie i wydawanie dla pacjentki, jak również do końców przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.