Czym sie roznia urzadzenia fiskalne

Jedną z bardzo ważnych decyzji, którą powinniśmy podjąć przy zakupie urządzeń fiskalnych jest wybór pomiędzy kasą a drukarką fiskalną. Czym więc różnią się te wymienione maszyny oraz które należy wybrać?

http://erp.polkas.pl/ustawic-wspolprace-programow-sage-symfonia-handel/

Kasa fiskalna w sklepie jest kompletnym systemem, w którym rejestrujemy sprzedaż oraz zazwyczaj pracuje samodzielnie. Fundament artykułów jak i usług znajdziemy w środku urządzenia fiskalnego. Warto zapamiętać, że drukarka fiskalna posnet zawsze współpracuje z systemem zewnętrznym rozliczeniowo- sprzedażowym. Widzimy więc, że nie jest to urządzenie samodzielne lecz stanowi część systemu sprzedaży. Celem jej jest zbiór informacji o handlowym obrocie oraz zarejestrowanie ich w pamięci fiskalnej. W tym przypadku baza usług i towarów jest połączona z naszym oprogramowaniem komputerowym, który jest zainstalowany. Jeśli zrobimy tak, że połączymy drukarki fiskalne i oprogramowania komputerowe to otrzymamy dużo wygodniejsze rozwiązanie. Funkcją, która jest dodatkowa lecz bardzo znacząca w drukarce fiskalnej jest też możliwość wystawiania faktur VAT. Kolejną różnicą pomiędzy kasą fiskalną a drukarką fiskalną jest to, że możemy drukować na drukarce fiskalnej nie tylko paragony ale również faktur VAT.  Drukarka ta wchodzi w skład komputerowych systemów sprzedaży takich jak kasa POS. Żeby zarejestrować paragon na drukarce fiskalnej nie musimy się męczyć i możemy użyć dowolnego programy komputerowego, który ma opcję sterowania drukarką przy pomocy złącza RS-232 lub zwyczajnego wejścia USB.

Jeśli chodzi o kasę fiskalną, potrafi ona pracować samodzielnie w odróżnieniu od drukarki fiskalnej. Zanim zabierzmy się jednak do sprzedaży, w której musimy wykorzystać urządzenie fiskalne powinniśmy zafiskalizować to urządzenie. Wszyscy ekspedienci, którzy przekroczyli przychody o wartości określonej przez Ministerstwo Finansów, powinni zarejestrować się w sprzedaży detalicznej.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl