Centralny odkurzacz kalisz

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do starych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w pobliżu odkurzanego miejsca. W normalnych odkurzaczach filtry nie są w stopniu zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie spotykają się w wnętrzu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania jest i bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania jest ale znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w strukturze rurek i przewodów, które zostaną pochowane w granicach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

symfonia start faktura i kasaSage Symfonia Start 2.0 Faktura | Systemy ERP | POLKAS

System centralnego odkurzania wyraża się z kilku elementów. Podstawowym i najważniejszym spośród nich stanowi jednostka centralna. Do niej dane są sztywne rury, które doprowadzają do gniazd ssących zamontowanych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża stawia się do najszybszego gniazdka i dzięki temuż potężna już podejść do usuwania zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna potrafi żyć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zazwyczaj jest umiejscowiona w miejscach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej wyraża się z silnika wyposażonego w turbinę, która wykonywa podciśnienie. Elementem składowym istnieje też separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia.
Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na dłuższe i słabsze. Im wyższy tym powietrze będzie dobra przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w zakładu w pierwszych pomieszczeniach. W lokalach jednorodzinnych do całkowitego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy jedynie jedno gniazdo ssące.